kejow kejow
385
BLOG

GLOBALNE OCIEPLENIE EKOLOGICZNYM MITEM - polemika dyskusyjna

kejow kejow Polityka Obserwuj notkę 52

GLOBALNE  OCIEPLENIE EKOLOGICZNYM MITEM

Za autorem  artykułu w THE TIMES Dominic Kennedy odkrywany nowa prawdę ekologiczną  że produkcja żywności  przyczynia się do globalnego ocieplenia. Wnioski wywodzi z rewolucyjnej publikacji Chris Goodall kandydat Partii Zielonych do parlamentu z brytyjskiego okręgu wyborczego Oxford West & Abingdon, poważnie myśli o tym, aby odbrązowić popularne mity na temat środowiska, jako  książki pt. "How to Live a Low-Carbon Life" (Jak przeżyć życie emitując niewiele dwutlenku węgla). 

Drugim rewolucjonistom ekologicznym jest  Mihael O'Leary’e - kierującego budżetem linii lotniczych Ryanair – powszechnie wyśmiano, przypisując mu wypowiedź, że ociepleniu globalnemu można zapobiec, wycinając w pień całe bydło świata.  

 

Wielkie, ekologiczne mity:

— Torby papierowe przyczyniają się do ocieplenia globalnego bardziej niż plastikowe. Zajmują więcej miejsca, dlatego ich transport z fabryk do sklepów wymaga dodatkowej ilości energii

— Pociągi z napędem dieslowskim w wiejskich obszarach Wielkiej Brytanii trują środowisko bardziej niż samochody wiozące jednocześnie cztery osoby. - Jeśli pociągiem Sprinter podróżuje dziesięć lub mniej osób, dla środowiska byłoby mniej szkodliwe, gdyby każdemu z nich dać terenowy Land Rover Freelander i kazać nim jechać - porównuje Alexander, były brytyjski minister transportu.

— Gorsze dla klimatu są krowy mleczne hodowane metodami organicznymi. Dają mniej mleka, więc na każdy jego litr emitują więcej metanu.

Na łamach wydawanego w Sankt-Petersburgu miesięcznika „Energetika i Promyszlennost Rossii” profesor A. P. Kapica zaprezentował swoje kontrowersyjne, w porównaniu z oficjalnym stanowiskiem świata nauki i polityki, poglądy na temat zmian klimatu naszej planety.


Wprawdzie ilość dwutlenku węgla w atmosferze wzrosła w tym czasie o 80%, lecz nie wywołało to bynajmniej tzw. efektu cieplarnianego. Zdaniem akademika Kapicy, zwolennicy teorii globalnego ocieplenia pomylili przyczynę i skutek zmian klimatycznych. Badanie próbek lodu pobieranych przy wierceniach na Antarktydzie i Grenlandii pozwoliło na ustalenie składu atmosfery w poszczególnych okresach historii Ziemi. Okazało się, że wzrost zawartości CO2 w atmosferze nie poprzedzał, lecz następował po okresach ocieplenia. Można to objaśnić tym, że ogrzanie wód morskich, w których znajduje się 90% zasobów dwutlenku węgla naszego globu, powoduje jego zwiększone wydzielanie, zaś ochładzanie oceanów zwiększa wchłanianie tego gazu. Natomiast emisja CO2 wywołana przez działalność gospodarczą ludzkości stanowi zaledwie kilka procent łącznej ilości tego gazu w przyrodzie. Jednak nawet gdyby wartość ta sięgała dziesiątek procentów, to jeszcze nie powodowałoby to tak groźnych skutków, jakie obecnie przypisuje się temu zjawisku. Co więcej, większa zawartość dwutlenku węgla w powietrzu sprzyja wzmożonej wegetacji roślin.

Materiał wg. opracowania Pawła Olszowa z Gigawat Energia  

GLOBALNE OCIEPLENIE

 Dr Petr Beckman, jak i wielu innych, wielokrotnie  odkreślał, że teoria globalnego ocieplenia opiera się nie na  nukowych dowodach, lecz na propagandzie w środkach masowego przekazu. Globalne ocieplenie zapadło w świadomość zbiorową  wyłącznie w wyniku kampanii w tychże środkach.  Ekologiczni eschatolodzy wskazują na rekordowe  upały jako fakt potwierdzający głoszoną teorię. Starannie jednak  ignorują przy tym rekordowe mrozy. Średnia temperatur jednakże nie wydaje się potwierdzać rzekomej wzrostowej tendencji. Można  wręcz mówić o nieznacznym oziębieniu. Eschatolodzy posiadają  jednakże modele komputerowe wyraźnie "dowodzące" globalnego  ocieplenia, zmniejszenia powłoki ozonowej i tego, że katastrofa czycha "za rogiem".  

Każdy programista kompterowy z pewnością potwierdzi, iż  wprowadzenie do komputera bezwartościowych danych nie przyniesie  innych niż równie bezwartościowych rezultatów w wyniku ich  matematycznego przetworzenia.

Według publikacji Jima Perona z  art. ESTACHOLOGY OF ENVIRONMENTALISM 

 

KONKLUZJA 

Jak ujął to Thomas Hobbes: 
Piekło to prawda dostrzeżona zbyt późno. 
Przetrwanie to fałsz wykryty w samą porę. 
 

Czy faktycznie polityka ekologiczna Polski jest prawidłowa?

Czy polskie media fałszują obraz ekologii w świetle ocieplenia globalnego?

Czy handel kwotami emisji CO2 jest etyczny?

kejow
O mnie kejow

Działam głównie w samotności piszę pracuję - staram się robić to co lubię. Poszukuję nowości przy pewnym konserwatywnym podejściu i racjonalnym spojrzeniu - ale nie omijam słowa fantazja. lex brevem esse oportet quo facilius ab imperitis teneatur - przepis prawny powinien być zwięzły, aby ludzie z nim nie obeznani tym łatwiej go przestrzegali, łatwiej mogli go zapamiętać ------------------------

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka